6 przykładowych sytuacji, w których opłaca się wynajem koparki

Prowadzenie robót budowlanych prowadzonych na większą skalę zwykle wymaga dysponowania odpowiednim ciężkim sprzętem, który usprawni i przyspieszy realizację poszczególnych zadań, a w wielu przypadkach okaże się warunkiem, by móc przystąpić do niektórych prac. Wśród urządzeń, które są uniwersalne i wykorzystywane powszechnie na wzmożoną uwagę zasługują koparki oraz koparko-ładowarki ze względu na liczbę sytuacji, w których stanie się nieodzowne. Ponieważ nie każdy wykonawca dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym, ciekawą opcją okaże się wynajem koparki. W Kamieniu Pomorskim ich wypożyczaniem zajmuje się firma Roboty Ziemne Ładniak. Przekonajmy się, kiedy warto się zdecydować na taką możliwość.

Kiedy warto skorzystać z możliwości wynajmu koparki?

Wynajem koparki może być opłacalny, jeżeli chodzi o wykonanie różnego rodzaju prac ziemnych. Sprawdzi się wówczas, gdy trzeba przygotować teren pod inwestycję, przeprowadzając niwelację, a więc wyrównanie podłoża przez usunięcie wzniesień, zasypanie obniżeń terenu, a także pozbycie się resztek porastającej daną działkę roślinności. Jest też niezwykle użyteczne, jeśli potrzebne będą wykopy pod fundamenty, zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i budynków wielorodzinnych czy obiektów użytkowych. Nieocenione będą również wtedy, kiedy w grę wchodzi realizacja inwestycji liniowych i wykopy pod instalację wodną albo kanalizację. Bez koparki trudno się też obyć przy wykonywaniu szamba i przydomowej oczyszczalni ścieków. Ciężki sprzęt tego typu pozwoli ponadto na wyburzenie budynku lub innego obiektu budowlanego. Wypożyczenie koparki z operatorem to także świetny sposób na skuwanie posadzki betonowej albo płyty fundamentowej, ponieważ przy operacji tej można zastosować specjalny innowacyjny sprzęt.

Dlaczego wynajem koparki jest opłacalny?

Opcja wynajęcia koparki wraz z operatorem jest doskonałym wyjściem dla firm i inwestorów prywatnych, którzy potrzebują jej jedynie sporadycznie. Warto pamiętać, że zakup takiego urządzenia oznacza ogromny wydatek, a jego obsługa wymaga posiadania odpowiednich uprawnień klasy 1 lub 3 zależnie od masy sprzętu przy koparkach jednonaczyniowych, a dla koparko-ładowarek klasy 3.